Door to door

Door-to-door, czy jest się czego bać?

Door-to-door – co kryje się po tym tajemniczym hasłem? Dla jednych klientów jest to jeden z głównych warunków wyboru towaru lub usługi. Inni wciąż mają opory, lub nie wiedzą czym tak naprawdę door-to-door jest. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Mało kto wie, że usługa ta jest też dostępna w lepszych serwisach samochodowych.

Co to jest door to door i jak działa?

Door-to-door to sposób realizacji usług np. naprawy gwarancyjnej lub zakupów bez konieczności udania się do punktu serwisowego czy sklepu. W przypadku naprawy gwaracyjnej, wystarczy zgłosić awarię, a sprzęt odbierany jest od nas przez kuriera i dostarczany po naprawie również tą drogą.

Door-to-door to bardzo duża wygoda dla użytkownika. Zamiast osobiście fatygować się do punktu np. na drugim końcu miasta, wystarczy zadzwonić do ustalonego serwisu, lub wypełnić formularz na stronie internetowej producenta.

Takie rozwiązanie jest już bardzo popularne w naszym kraju i oferuje je coraz więcej firm, np znana sieć hipermarketów – Tesco, która zapewnia klientom dowóz zakupów do domu i obiór wadliwych produktów.

Jak działa door-to-door w przypadku samochodów?

Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że rozwiązanie door-to-door jest również oferowane przez niektóre warsztaty samochodowe. I jak się okazuje, świetnie się w tym przypadku sprawdza.

Klient może zlecić bez wychodzenia z domu – telefonicznie lub przez internet przegląd lub naprawę swojego auta, na przykład korzystając z usługi oferowanej przez superservice.pl. Usługa zaczyna działać już w momencie, w którym mechanik siądzie za kółkiem Twojego samochodu. Droga do warsztatu to doskonała okazja dla mechanika do przeprowadzenia wstępnej diagnostyki - wyłapania wszystkich stuków, nieprawidłowości działania układu hamulcowego, czy problemów ze skrzynią biegów.

Jak to działa? Wypełnij krótki formularz na naszej stronie lub zadzwoń do nas. Po zgłoszeniu konsultant wybierze najlepszy i najbliższy warsztat partnerski w Twojej okolicy oraz przygotuje indywidualny kosztorys usługi. Wykonanie kosztorysu do niczego Cię nie zobowiązuje i wykonywane jest za darmo. Po Twojej akceptacji, umówimy dogodny dla Ciebie termin, w którym auto zostanie odebrane spod Twojego domu lub pracy. Po naprawie zostanie z powrotem odwiezione w wybrane przez Ciebie miejsce. Zapłacić będziesz mógł kartą płatniczą lub przez internet.

Obawy i korzyści

Usługa door to door w przypadku serwisów samochodowych jest bardzo wygodna. Nie musisz już tracić czasu na dojazd do warsztatu. Unikniesz też kosztów związanych z zamówieniem taksówki, która musiałby Cię odebrać spod serwisu.

Pojawiają się niekiedy pewne obawy klientów. Kto będzie prowadził samochód? Co się stanie podczas wypadku? Czy auto faktycznie zostanie naprawione? W wątpliwościach nie ma nic niezwykłego, każdy może je mieć. W przypadku usług superservice.pl, nie ma jednak czego się obawiać.

Auto jest transportowane do warsztatu przez pracownika warsztatu - profesjonalnego mechanika, który w drodze do serwisu zdiagnozuje stan samochodu, a odwożąc go do Ciebie, sprawdzi czy wszystko działa tak jak powinno - dokładnie tak samo jak zrobiłby to wykonując jazdę próbną, gdy Ty czekasz w poczekalni warsztatu.

A co jeżeli zdaży się nieszczęście i auto zostanie uszkodzone podczas transportu? Każdy warsztat posiada polisę OC, która obejmuje jazdy próbne. Jeśli wypadek zdarzy się z winy pracownika warsztatu, wszystkie szkody są pokrywane właśnie z tego ubezpieczenia. Jeżeli wypadek spowoduje inny uczestnik ruchu, uszkodzenia pokrywane są z jego polisy OC - dokładnie tak samo jak w przypadku gdy sam siedziałbyś za kierownicą.

Niektóre warsztaty stosują nieczyste praktyki. Wymieniają cześć, które wadliwe nie były, stosują tanie zamienniki itp. Tak naprawdę, nawet jadąc osobiście do warsztatu, klient ma niewielką możliwość stwierdzić, czy usługa została należycie wykonana. Z superservice.pl jest inaczej. Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi warsztatami sieci Bosch Car Service i AutoCrew - sieci, która co roku przeprowadza audyty w około 40% swoich punktów. Każdy warsztat partnerski superservice.pl podlega również naszej ocenie - od sposobu rozmowy z klientem do monitorowania opinii od innych klientów w sieci.

Door-to-door to niespotykana wygoda. Wystarczy zamówić usługę na stronie superservice.pl i cieszyć się zaoszczędzonym czasem i pieniędzmi. Profesjonalne serwisy autoryzowane przez firmę Bosch zajmą się Twoim samochodem. Warto też pamiętać, że usługa jest również kierowana do klientów z autami na gwarancji, a po naprawie, gwarancja ta zostaje nienaruszona.


Partner superservice.pl

Bosch Car Service

Złote Godło
I miejsce w programie Laur Klienta 2014 w kategorii "Serwisy samochodowe"